O nás

Naše společnost

Firma LUCKY HORSE® vznikla jako malá živnostenská sedlářská dílna zabývající se výrobou westernových sedel. Ale western, to nejsou jen sedla, western je životní styl, a tak existovala naprosto neuspokojená poptávka po veškerém zboží a doplňcích ve westernovém stylu. To vedlo v r. 1992 k otevření vlastní prodejny v Praze – Holešovicích (u Výstaviště), která se zabývala nejen distribucí vlastní výroby, ale zajišťovala i další požadované zboží pro příznivce country a westernu.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o jasně vyhraněnou prodejnu s úzkou specializací, avšak se širokým sortimentem, začala být brzy vyhledávána nejen jednotlivými příznivci westernu, ale i celými zájmovými skupinami, jako jsou taneční soubory, hudební skupiny a v neposlední řadě i provozovatelé stylových restaurací a filmoví či divadelní producenti. Rovněž reklamní agentury považují western za vděčný prostředek pro upoutání pozornosti.

Tento značný nárůst poptávky po westernovém sortimentu způsobil, že firma musela u mnoha komodit rozšířit výrobu. Jen sortiment westernových sedel dnes zahrnuje deset základních typů. V současnosti firma disponuje nejen sedlářskou a kožedělnou výrobou, ale i krejčovskými kapacitami včetně strojového vyšívání, galanterní kovovýrobou (odstředivým litím barevných kovů) a mnoha dalšími možnostmi. Tento značný nárůst aktivit vedl k transformaci firmy do dnešní podoby na společnost s r. o., která od r. 1995 zabezpečuje nejen výrobu převážné části prodávaného sortimentu, ale zajišťuje i dovoz originálních výrobků ze severní i jižní Ameriky či z Austrálie, export vlastních výrobků do zahraničí, spravuje síť několika vlastních maloobchodních prodejen a zabývá se velkoobchodním prodejem pro další méně specializované distributory.

Volné výrobní kapacity jsou využívány pro zakázkovou výrobu a to nejen westernového zboží. Společnost již realizovala zakázky na výrobu pamětních medailí, drobných upomínkových předmětů s osobitým logem, speciálních ochranných pouzder na přenosné přístroje a na novodobé zbraně, stylové výstrojní součásti z období středověku, rekvizity a dekorace pro fantastické filmy a mnoho dalších neobvyklých zvláštností. Za zmínku stojí zejména spolupráce s filmovými tvůrci při výrobě dekorací, kostýmů a rekvizit pro značné penzum filmů natáčených v posledních letech zahraničními produkcemi v České republice.